خانه های جالب برای زندگی در کره مریخ

مدت زمان زیادی از ویژگی های منحصر بفرد و مشابه سیاره سرخ یا به عبارتی مریخ نسبت به کره زمین نمی گذرد و از این رو پیش بینی می شود که انسان های زیادی در طی دهه های بعدی به این سیاره مسافرت کنند تا زندگی ای نو و متنوع را در این کره تجربه نمایند و حتی تصور زندگی کردن در این سیاره می تواند باعث ایجاد احساس خوب و خوشایندی در هر یک از ما بشود.

اما چگونه می توان در این سیاره زندگی کرد؟ آیا باید پس از رسیدن به سیاره سرخ، شروع به ساخت ساختمان کرد؟

با وجود پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در زمینه های مختلف، پاسخ این سوال بسیار ساده است چرا که در اصل تکنولوژی برای کوتاه کردن مدت زمان انجام کارها صورت گرفته است تا انسان ها بتوانند در کسری از زمان کارهای روزمره خود را انجام دهند.

به همین دلیل تیم قدرتمند شیائومی، اخیرا برای رفع این مشکل اقدام به انجام کاری بسیار غافلگیرانه نمودند که باور کردن آن کار بسیار سختی است چرا که آنها خانه هایی بسیار زیبا و مناسب برای زندگی در کره مریخ را طراحی و ساخته اند که مسافران سیاره سرخ می توانند در این خانه های 2.4 متر مربعی سکونت نمایند و انتقال آنها نیز کاری بسیار ساده و آسان می باشد.

 

این پروژه میان دو تیم ” Open Architecture ” و شرکت الکترونیکی ” Xiaomi ” طراحی و ساخته شده است که می تواند در مقابل باد و انرژی خورشیدی مقابله نماید.

با این وجود می توان درک کرد که دیگر آینده ای که در انتظار آن بودیم، در اطرافمان قرار دارد و تنها میزان اندکی فاصله برای رسیدن به آن وجود دارد که آن هم با وجود مهندسان و افراد متخصص به زودی خواهد رسید و شاهد زندگی ای متفاوت و بروز در اقسام نقاط جهان و یا حتی سیاره های مختلف خواهیم بود.