04 فوریه 2020
فوریه 4, 2020

جراح سینه

0 دیدگاه

جراح سینه

جراح سینه : جراحی سینه نوعی جراحی پلاستیک است که از جراحی های محبوب بین آقایان و بیشتر بانوان است و با انتخاب جراح سينه فوق تخصص پلاستیک می توان جراحی زیبایی سینه ایمن و بدون عارضه احتمالی را تجربه نمود. ( پروتز سینه )

جراحی سینه به منظور بزرگ کردن سینه یا پروتز سینه و کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی و درمان سرطان سینه و در کل افزایش زیبایی و تناسب اندام انجام می شود.

ممکن است که این سوال برایتان پیش بیاید که خصوصیات بهترین جراح سینه چیست و چگونه بهترین جراح سينه خود را انتخاب نماییم و بهترين جراح سينه در تهران کیست ما در این مقاله با بیان خصوصیات که جراح سینه خوب باید داشته باشد شما را در انتخاب کمک خواهیم نمود.

خصوصیات بهترین جراح سینه

اولین مرحله مراجعه حضوری به مطب و انجام مشاوره با جراح فوق تخصص سینه است و می توان با صحبت با افرادی که قبلا جراحی سینه را انجام دهند میزان رضایت افراد را از انجام جراحی زیبایی سینه جویا شوید.

جراح سینه سلامت فرد را باید اولویت کار خود قرار دهد و هدف فرد را از انجام جراحی سینه بررسی نماید و و با توجه به مهارت و تخصص خود با روش های مدرن پزشکی به درمان و جراحی سینه بپردازد.

بهترین جراح سینه قادر به انجام انواع روش های زیبایی سازی سینه و فرم دهی خواهد بود و سینه عمل شده را متناسب با چهارچوب بدن هر فرد ایجاد می نماید.

جراح سينه توصیه های لازم را درمورد اقدامات قبل از جراحی سینه و مراقبت های بعد از جراحی زیبایی سینه را بازگو خواهد کرد.

و مورد دیگری که جراح سينه به آن توجه دارد این است که سابقه مصرف داروی خاص یا داشتن بیماری خاص فرد را بررسی خواهد نمود.

به طور کلی باید جراح سينه ای را انتخاب نمایید که به جز مهارت و تخصص لازم با علم مدرن پزشکی و به روز آشنا باشد.

چگونه بهترین جراح سینه را انتخاب نماییم

از دوستان و اطرافیان در مورد جراح سینه خوب پرس و جو نمایید.

در موتورهای جستجو جراح سینه را سرچ نمایید و لیستی از جراحان سینه تهیه نمایید و به سایتشان بروید و در مورد تخصص و سابقه جراح سینه اطلاعات کسب کنید.

می توانید به مطب حضوری مراجعه نموده با جراح سینه مشورت نمایید و بخواهید که نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی سینه را مشاهده نمایید.

در جلسه مشاوره انتظار خود را از انجام جراحی سینه بیان نمایید، جراح زیبایی سینه با در نظر گرفتن خواسته فرد دیدگاه کلی از نتیجه جراحی سینه به فرد خواهد داد تا در مورد انجام جراحی زیبایی سینه تصمیم گیری نماید.

به طور کلی انتخاب جراح سینه از اولین و اساسی ترین مراحل قبل از جراحی سینه می باشد و فرد باید بعد از انجام تحقیقات و بررسی های لازم انتخاب خود را نهایی نماید.

فرد می تواند با بیمارانی که در فواصل زمانی مختلف به مطب مراجعه می نمایند صحبت کند و میزان رضایت افراد را از انجام جراحی زیبایی سینه جویا شود.

در انتها فرد باید با اطمینان به جراح سينه انتخاب خود را نهایی نماید چرا که نتیجه مطلوب در راستای اعتماد به جراح سينه حاصل خواهد شد.

دلایل انجام جراحی سینه

به طور کلی جراحی سینه ، با اهداف ذیل انجام می گیرد :

افزایش سایز سینه ، کاهش سایز سینه ، ترمیم و بازسازی سینه و بالا کشیدن یا لیفت سینه

انواع جراحی سینه

جراحی کوچک کردن سینه

عمل جراحی سینه به منظور کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهنده با برداشتن بافت بسیار بزرگ از سینه انجام می گیرد.

سینه های بزرگ مشکلاتی اعم از درد در ناحیه گردن ، شانه و پشت ایجاد می کند و در بسیاری از موارد منجر به بازماندن فرد از فعالیت های روزمره و همچنین کاهش اعتماد به نفس فرد می شود .

بانوان به دلیل وجود درد شانه و گردن و پشت ، وجود استریاها یا ترک های روی سینه ، ایجاد مشکل حین خواب ، محدودیت فعالیت های ورزشی و ایجاد لک و شیار روی شانه ها دلایل کوچک کردن سینه می باشد.

به طور کلی جراحی کوچک کردن سایز سینه برای خانم هایی که از بزرگی سینه رنج می برند ، گزینه مناسبی می باشد.

جراحی بزرگ کردن سینه

اگر فرد از سایز سینه خود رضایت نداشته باشد، بوسیله پروتز حجم سینه ها افزایش خواهد یافت. و بزرگ کردن حجم سینه به منظور بازسازی سینه هایی است که افتادگی شدید نداشته باشند.

طبیعتا با کاهش مقدار زیادی از وزن ، سینه ها نیز دچار کاهش حجم می شوند و نمای ظاهری آن ها دچار بد فرمی می شود ، بدین ترتیب جراحی سینه بهترین راه برای جبران حجم از دست رفته سینه می باشد.

یکی دیگر از دلایلی که منجر به گرایش خانم ها به انجام جراحی سینه می شود ، تغییر حالت سینه پس از دوران حاملگی و شیردهی می باشد. چرا که دوران حاملگی و همینطور شیردهی باعث می شوند که تغییراتی از جمله کشیده شدن و افتادگی سینه ها اتفاق بیفتد که طبیعتا برای فرد ناخوشایند خواهد بود.

لازم به ذکر است در این موارد می توان همراه با پروتز سینه ، جهت اصلاح فرم ظاهری سینه جراحی لیفت سینه را نیز به طور همزمان انجام داد.

پروتزها را می توان زیرعضله پستان در واقع زیر بافت سینه جایگزین کرد.

بانوان به دلیل ایجاد سینه های پرتر و برجسته ترو ایجاد تقارن بین دو سینه و افزایش اعتماد به نفس و بهبود ظاهر فرد عمل پروتز سینه را انجام می دهند.

انواع برش های جراحی در پروتزسینه در یکی از مناطق زیر پستان ، دور هاله پستان ، زیر بغل ، ناف ایجاد می شود و پروتزسینه وارد بدن می گردد.

به طور کلی جراحی بزرگ کردن سینه برای آن دسته از خانم هایی که به صورت ژنتیکی یا به هر دلیل دیگری سینه هایی با اندازه ای کوچکتر از حد طبیعی دارند می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

لیفت سینه

لیفت سینه یا ماستوپکسی عمل جراحی سینه ای است که به منظور اصلاح سایز و شکل و بالا کشیدن سینه روی قفسه سینه بانوانی که دارای سینه هایی با حجم نرمال می باشند انجام می شود.

درعمل لیفت سینه پوست و بافت اضافه سینه برداشته شده و بافت و نوک سینه به محل بالا تر منتقل خواهد شد.

زمان مناسب برای انجام جراحی سینه بعد از 20 سالگی می باشد، که رشد سینه ها کامل شده باشد.

اقدامات قبل از جراحی سینه

از مصرف داروهایی از قبیل قرص های آسپرین که موجب اختلال در انعقاد خون می شود به مدت دو هفته خودداری نماید.

چنانچه بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی استفاده می کنید جراح سینه خود را مطلع سازید.

در جلسه مشاوره قبل از عمل لیفت سینه آزمایش های لازم توسط جراح سینه تجویز می شود و فرد باید آزمایشات را انجام داده و روز جراحی سینه همراه خود داشته باشد.

یک ماه قبل از عمل لیفت سینه از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری نمایید.

شب قبل از عمل لیفت سینه استحمام نمایید، شام سبکی میل کنید و از 12 شب به بعد از خوردن و آشامیدن خودداری کنید که معده حین عمل خالی باشد.

مراقبت های بعد از جراحی سینه

داشتن تورم و درد بعد از جراحی زیبایی سینه طبیعی می باشد و برای تسکین آن جراح سینه داروهای مسکن تجویز می نماید و فرد باید داروها را طبق دستور استفاده کند.

هنگام خوابیدن طاقباز بخوابید و با قرار دادن بالشت زیر سر ، سر را بالاتر از حد معمول خود قرار دهید.

معمولا فرد بعد از یک هفته می تواند به محل کار خود بازگردد و فعالیت های روز مره خود را با فشار نیاوردن به سینه خود انجام دهد.

اگر دچار احساس خشکی در پوست سینه شدید در صورتی می توانید از کرم مرطوب کننده استفاده نمایید که به زخم ها تماسی نداشته باشد و برای جلوگیری از ایجاد عفونت باید جای زخم ها خشک نگه داشته شود.

سوتین طبی که جراح سینه تجویز نموده است به طور دائم تا 4 هفته استفاده نمایید.

از انجام فعالیت های سنگین که موجب ایجاد فشار در سینه می شود خودداری نمایید.

برای جبران مایعات از دست رفته بدن رژیم غذایی خود را بعد از جراحی سینه با نوشیدن مایعات آغاز نمایید.

پانسمان یا چسبی که روی زخم ها زده می شود به هیچ عنوان دستکاری نشود تا خودشان به موقع شل شده و بیافتند.

زینه جراحی سینه

هزینه جراحی سینه بر اساس نوع جراحی مورد نظر ، دستمزد جراح سینه ، هزینه اتاق عمل و پرسنل اتاق عمل ، هزینه کلینیک یا بیمارستان و غیره تعیین می گردد و بیمار جهت اطلاع از هزینه دقیق جراحی سینه می بایست با پزشک خود مشورت نماید.

آیا می توان قبل از بارداری اقدام به جراحی سینه نمود ؟

همانطور که پیشتر اشاره شد بارداری و شیردهی منجر به تغییر سایز و فرم ظاهری سینه ها می شود ، چرا که در این دوران هورمون های بدن مستعد تغییراتی شده و همچنین بدن دچار اضافه وزن می شود لذا سایز سینه ها نیز در دوران بارداری بزرگتر از حالت قبلی خود خواهند شد.

با توجه به نکات فوق الذکر ، توصیه می شود چنانچه در صدد انجام جراحی سینه هستید و همچنین قصد باردار شدن در ایند را نیز دارید حتما انجام جراحی سینه را به بعد از زایمان موکول نمایید.

دوران نقاهت جراحی سینه

در خاتمه می بایست خاطر نشان کرد که جراحی سینه حدودا 1 الی 2 ساعت به طول می انجامد و فرد پس از گذشت 1 الی 2 روز از انجام جراحی می تواند اقدام به راه رفتن نموده و پس از چند روز قادر به انجام فعالیت های سبک بدنی و حتی بازگشت به محل کار خود خواهد بود.