27 ژانویه 2020
ژانویه 27, 2020

جراحی پلک

0 دیدگاه

جراحی پلک

جراحی پلک : طبق علم زیبایی شناسی ، چشم ها جزء مهم ترین اعضا صورت می باشند چرا که نشان دهنده حالات مختلف فرد و منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی او هستند اما متاسفانه این عضو از صورت نسبت به سایر اعضا صورت بسیار زودتر در معرض پیری قرار گرفته و علائم پیری را نشان می دهد و بدین ترتیب تمامی چهره را تحت تاثیر خود قرار داده و سبب کاهش شادابی چهره افراد می شود ؛ به همین علت در حال حاضر بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک در بین مردم بسیار طرفدار پیدا کرده و افراد بسیاری اقدام به انجام آن می کنند و بدین ترتیب شادابی و جوانی را به چهره خود بازمی گردانند. ( دکتر سحر زاهدی  )

بلفاروپلاستی ، یکی از جراحی های زیبایی صورت بوده که هدف از انجام آن رفع پف و افتادگی پلک از طریق برداشتن پوست و چربی اضافی پلک ها می باشد.

جراحی پلک
بلفاروپلاستی پلک بالا

هدف از انجام جراحی پلک بالا ، رفع افتادگی و پف چشم می باشد ؛ جراح زیبایی صورت برای انجام جراحی پلک بالا برش های مورد نیاز را کمی بالاتر از خطوط مژه ایجاد کرده و پس از آن پوست و چربی های اضافی را برمی دارد ، لازم به ذکر است در برخی از مواقع چربی های اضافی برداشته نمی شوند بلکه مکان آن ها تغییر می کند و در نهایت پس از انجام اصلاحات مورد نیاز برش ها بخیه زده می شوند.
طول درمان بلفاروپلاستی

مدت زمان انجام جراحی زیبایی پلک ، بین 1 الی 2 ساعت به طول می انجامد و پس از اتمام آن نیاز به بستری شدن بیماران در بیمارستان مگر در مواقع خاص نمی باشد.

مدت زمان دوره نقاهت جراحی زیبایی پلک ، بین 7 الی 10 روز می باشد و افرادی که جراحی زیبایی پلک انجام داده اند پس از گذشت این مدت زمان می توانند به محل کار برگشته و هم چنین به انجام فعالیت های شخصی خود بپردازند اما آنان باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنند.
عوارض عمل بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک ، روشی ساده و ایمن جهت بازگرداندن شادابی و جوانی چشم ها می باشد که عوارض خاصی به جز تورم و کبودی نداشته که بروز آن مسئله ای عادی و طبیعی می باشد ، لازم به ذکر است در صورتی بیماران پس از انجام جراحی زیبایی پلک عوارضی در آنان بروز نمی یابد که عمل زیبایی پلک آنان توسط جراح چیره دست و ماهر انجام گرفته باشد ؛ در غیر این صورت احتمال بروز مشکلاتی هم چون غیرقرینگی پلک ها ، عفونت ، احساس درد شدید ، تورم و کبودی بیش از حد و غیره در بیماران وجود دارد.
هزینه بلفاروپلاستی

افرادی که قصد اطلاع از هزینه جراحی زیبایی پلک را دارند باید به جراح پلاستیک مراجعه کنند و پس از انجام معاینات مورد نیاز هزینه جراحی زیبایی پلک آنان مشخص می گردد.