11 اکتبر 2020
اکتبر 11, 2020

جراحی پروتز سینه

0 دیدگاه

جراحی پروتز سینه

تاییدیه های FDA درباره پروتز سینه : آیا من باید پروتز سینه انجام دهم؟ آیا پروتز باید آب نمکی یا سیلیکون باشد؟ کدام مدل و جنس پروتز سینه بهتر است؟ بعد از عمل چقدر مراقبت لازم است؟ این ها سؤالات متداولی است که افراد هنگام فکر کردن به جراحی سینه دارند. به همین دلیل سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) اطلاعات زیر را برای کمک به افراد در تصمیم گیری در مورد این جراحی ارائه می دهد.

پروتز سینه یک ابزار پزشکی است که برای افزایش سایز سینه (تقویت)، جایگزینی بافت سینه که به دلیل سرطان یا تروما از بین رفته است، یا در مواردی که به دلیل وجود ناهنجاری شدید پستان نتوانسته است به درستی رشد کند، در زیر بافت سینه یا عضله سینه جایگذاری می شود.

FDA برای افزایش سایز سینه در خانمها، بازسازی سینه بعد از جراحی سرطان سینه یا تروما، و اصلاح نقایص رشدی، ایمپلنت را تأیید کرده است. همچنین ایمپلنت سینه برای اصلاح یا بهبود نتیجه یک عمل جراحی قبلی، نیز تأیید شده است.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)دو نوع پروتز سینه را تصویب کرده است: پروتز آب نمکی (محلول آب نمک) و پروتز سیلیکونی پر شده با ژل. هر دو پوسته بیرونی از جنس سیلیکون دارند و از لحاظ اندازه، ضخامت پوسته، بافت سطح پوسته و شکل متفاوت هستند.
پروتز سینه
پروتز سینه مادام العمر نیست

هرچه عمر پروتز پستان طولانی تر باشد ، احتمال بروز عوارض و خطرات احتمالی بیشتر می شود که برخی از آنها نیاز به جراحی دارند.

عمر پروتز سینه در افراد مختلف متفاوت است و نمی توان پیش بینی کرد. این بدان معناست که هرکسی که ایمپلنت پستان داشته باشد در آینده نیاز به جراحی مجدد خواهد داشت، اما نمی توان پیش بینی کرد که دقیقا چه موقع جراحی ترمیمی نیاز است. بیماران همچنین می توانند برای اصلاح نتیجه زیبایی شناختی، مانند اندازه یا شکل، درخواست جراحی های ترمیمی سینه کنند.
با جراح سینه خود ارتباط برقرار کنید

جراح سینه شکل، اندازه، بافت سطح و قرارگیری پروتز و محل برش را برای هر فرد ارزیابی می کنند. از جراح خود در مورد تجربه اش در انجام جراحی پروتز سینه ، روش جراحی و تاثیراتی که ممکن است این جراحی در زندگی شما بگذارد، بپرسید.

در مورد جراحی های قبلی و پاسخ بدن خود به جراح تان بگویید. همچنین در مورد انتظارات خود صحبت کنید. این بحث ها به جراح سینه کمک می کند تا تصمیم های عملی را برای رسیدن به ظاهر مورد نظر شما، از جمله مکان و اندازه برش و همچنین اندازه پروتز، مواد، بافت و محل قرارگیری بگیرد.

برای دستیابی به بهترین نتایج پس از جراحی، برنامه ریزی دقیق و انتظارات معقول ضروری است.
مراقبت بعد از جراحی سینه مهم است

به طور کلی، دستورالعمل های جراح پلاستیک خود را در مورد نحوه چک کردن پروتز پستان خود انجام دهید.

در صورت مشاهده علائم غیرمعمول ، فوراً آنها را به جراح یا ارائه دهنده خدمات درمانی خود گزارش دهید.

همچنین، دستورالعمل های جراح تان را برای نحوه چک کردن پروتز یا ایمپلنت سینه و غربالگری معمول ماموگرافی سرطان پستان، انجام دهید.

جراح یا ارائه دهنده خدمات درمانی شما ممکن است آزمایش های دیگری مانند سونوگرافی یا تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی (MRI) را نیز توصیه کنند. FDA توصیه می کند افرادی که پروتزهای سیلیکونی دارند برای تشخیص پارگی ها، غربالگری منظم را انجام دهند.