15 سپتامبر 2020
سپتامبر 15, 2020

تزریق چربی

0 دیدگاه

تزریق چربی

تزریق چربی : با افزایش سن ، به تدریج از حجم بافت چربی نواحی مختلف صورت و همچنین بدن ؛ اعم از پشت دست ها ، سینه ها ، باسن و غیره کاسته می شود ، البته کاهش حجم چربی در صورت ؛ بیش از دیگر نواحی بدن ، نمایان و مشهود می باشد. ( تزریق چربی در اهواز )

تحلیل بافت چربی ، منجر به تشدید چین و چروک و افتادگی پوست می گردد و قاعدتا این مسئله جوانی و طراوت پوست را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

لازم به ذکر است که با جبران حجم چربی از دست رفته ، می توان به رفع خطوط و چین و چروک های پوستی کمک شایانی کرده و شادابی و طراوت پوست را به آن بازگرداند.

به طور کلی راهکارهای متعددی بدین منظور وجود دارد که تزريق چربي ، از موثرترین و کارآمدترین این روش ها به شمار می رود که طی سالیان اخیر ؛ مورد استقبال گسترده ای در بین عموم مردم ، بالاخص خانم ها واقع شده است.

تزریق چربی چیست ؟

چربی ، در حقیقت نوعی فیلر بیولوژیک یا پرکننده پوستی می باشد که با عمل تزریق ؛ وارد لایه ای از پوست شده و به حجیم سازی موضع مورد نظر و جوانسازی آن ناحیه می انجامد.

ناگفته نماند که تزريق چربي ، تنها منتج به حجم دهی و جوانسازی بخش مورد نظر نشده و کاربردهای دیگری ؛ از جمله کاهش چین و چروک ، رفع خطوط خنده ، خط اخم ، خطوط پاکلاغی اطراف چشم و خطوط پیشانی ، رفع نقائص پوستی و کاهش اسکار آکنه و زخم های پوستی را نیز به دنبال دارد.

ضمنا با تزريق چربي می توان عدم تقارن طرفین صورت و حتی عدم تناسب انحنای سینه ها ، عقب رفتگی چانه ، کانتور خط فک و مواردی از این قبیل را نیز مرتفع نمود.

مکانیسم تزریق چربی

در تکنیک تزريق چربي یا لیپوترانسفر ، از چربی بدن خود شخص استفاده می گردد ؛ لذا بدن نسبت به آن واکنش منفی نشان نخواهد داد.

لازم به ذکر است که چربی مورد نیاز جهت تزریق ، از نواحی ای از بدن فرد استخراج می گردد که با مقادیر قابل توجهی از حجم چربی روبروست ؛ نظیر شکم ، پهلوها و ران ها.

چربی های به دست آمده به منظور تلخیص و جداسازی سلول های زنده ، در دستگاه های مخصوصی موسوم به سانتریفیوژ قرار داده شده و پس از آن آماده تزریق می باشند.

مزایای تزریق چربی

تزريق چربي ؛ نوعی روش جوانسازی کم تهاجمی است که در صورت تزریق صحیح و اصولی ، نتایجی طبیعی به دنبال خواهد داشت.

در این روش جوانسازی ؛ به دلیل بهره وری از چربی های بدن خود فرد ، ریسک بروز حساسیت و واکنش های آلرژیک به حداقل می رسد و می توان از آن به عنوان یک روش ایمن یاد کرد.

اگرچه پس از تزريق چربي ، به تدریج شاهد جذب آن توسط بدن خواهیم بود ؛ اما با این وجود 30 الی 70 درصد از آن در موضع تزریق باقی خواهد ماند و با شارژ مجدد فرآیند تزریق ، می توان بر ماندگاری نتایج آن افزود.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی هستند ؟

به طور کلی افرادی که شرایط ذیل در آن ها صدق می کند ، گزینه مناسبی برای تزريق چربي می باشند :

افرادی که از سلامت عمومی لازم برخوردارند.
اشخاصی که به بیماری ها و اختلالات سیستم گردش خون ، مبتلا نیستند.
افرادی که انتظاراتی معقول و واقع بینانه از تزريق چربي دارند.
آیا چربی تزریق شده در زیر پوست جابجا خواهد شد ؟

خیر ؛ چربی تزریق شده پس از جایگذاری در موضع مورد نظر ، در آن ناحیه بافت سازی نموده و بدین ترتیب با نسج یا بافت پوست پیوند خواهد خورد ؛ به طوری که چنین استنباط می شود که بخشی از بافت پوست است.

لذا می توان اذعان داشت که چربی تزریق شده هرگز در ناحیه تزریق ، دچار جابجایی نخواهد شد.

هزینه تزریق چربی چقدر است ؟

هزینه تزریق چربی به صورت و سایر نواحی بدن ، به آیتم های مختلفی وابسته است و از آن جا که این پارامترها در هر فردی می تواند متفاوت باشد ؛ هزینه تزریق نیز در هر شخصی متغیر خواهد بود.

از این رو احتساب هزینه دقیق تزریق چربی ، نیازمند معاینه فرد می باشد.