بدن پنگوئن ها آب دریاها را تصفیه می کند

رابطه حیوانات و اکوسیستم طبیعی در جهان اکنون به اوج تکامل خود رسیده است به گونه ای که بدن پنگوئن ها می تواند آب دریا را تصفیه نماید. محققان بر اساس مطالعات خود دریافتند پنگوئن‌ها در بدن خود عضو ویژه‌ای دارند که به کمک آن می‌ توانند آب دریا را به آب شیرین تبدیل کنند.

بررسی‌های دقیق نشان داد در بدن پنگوئن‌ها یک غده وجود دارد که به طور مستقیم آب دریا را تصفیه و آن را به آب شیرین تبدیل می کند و این غده در اصل از فیلترهایی تشکیل شده است که نمک را از خون پنگوئن می‌ گیرد.این غده در بالای مدار چشم پنگوئن قرار دارد و محققان به این نتیجه رسیده‌اند که برخی دیگر از پرنده‌های دریایی آن را شامل می‌ شوند.

بدن پنگوئن ها آب دریاها را تصفیه می کند

به گزارش پارس ناز به طور کلی پستانداران یا پرندگانی که به واسطه نوع زندگی خود باید آب دریا را بنوشند، نوعی از این غده را در بدن خود جا داده‌اند.به طور کلی میتوان گفت نمکی که موجودات زنده وارد بدن خود می‌ کنند از طریق جریان خون جذب میشود و سپس کلیه‌ها، آن را با فیلترهای خود تصفیه می کنند تا نمک اضافی و مضر از طریق ادرار خارج شود.

به گزارش پارس ناز با این حال باید توجه داشت کلیه پنگوئن‌ها بسیار کوچک است و همین مسئله باعث میشود تنها یک‌سوم نمکی که از طریق آب دریا وارد بدن انها می‌شود، در کلیه‌ها تصفیه شود.اگر میزان نمک در خون پنگوئن‌ها بیش از اندازه افزایش یابد، آب وارد شده به بدن انها باید توسط دیگر اعضای بدن تصفیه شود تا کم‌آبی شدید و آنی جان پنگوئن را به خطر نیندازد.

میزان ورودی نمک به بدن پنگوئن ها بسیار عمده است. زیرا انها به صورت مداوم از آب دریا می‌ نوشند و به همین خاطر غده‌ای که در بالای چشم این پرنده دریایی قرار گرفته است به صورت دایم آب را تصفیه میکند تا آب شیرین به بدن او برسد.