با یک رژیم مخصوص روزی نیم کیلو لاغر بشید

رژیم لاغری روزی نیم کیلو مجموعه ای از برنامه غذایی بسیار موثر در لاغری اصولی و بدون عوارض است که برای رسیدن به نتیجه بهتر در لاغری یک رژیم مطمئن به شمار می رود. رژیم دوکان یک برنامه غذایی با پروتئین بالا است، که توسط متخصص تغذیه پیر دوکان طراحی شده است و به افراد در حال رژیم این قول را میدهد که روزی نیم کیلو وزن کم کنند.

در طول این رژیم کالری دریافتی روزانه 1600 کالری است.
این رژیم بر پایه انواع اصلی غذاهای خورده شده توسط انسانهای اولیه است:

اکثرا گوشت و پروتئن گیاهی.

در این رژیم تنها اجازه خوردن 100 نوع غذا را دارید-72 غذا گوشتی و 28 غذای گیاهی که در زیر گروه بندی شده اند:

گوشت و سیرابی
مرغ
ماهی
غذاهای دریایی
تخم مرغ
محصولات لبنی
پروتئن های سبزیجات-کوننیاکو، سبوس جو دوسر،توفو
سبزیجات.

فاز حمله
فاز کروز
فاز تقویت
فاز تثبیت

فاز حمله:

این فاز حداقل 5 الی 10 روز طول میکشد که بستگی به میزان وزنی دارد که لازم است کاهش یابد. روزهای اول همیشه سختترین هستند، زیرا همانطور که در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک می خوانید شما باید با عادات غذایی قدیمی خود مبارزه کنید.

فهرستی از غذاهایی وجود دارد که اجازه خوردن دارید و اینکه چه میزان میتوانید بخورید که روزانه کمتر از 1600 کالری دریافت کنید. شما باید حداقل سه وعده در روز غذا بخورید،با اندازه های مناسب.

از آنجایی که آب برای ممانعت از کم آبی مهک است، باید روزانه بیش از 1/5 لیتر آب بنوشید. رژیم روزانه شما باید شامل 1.5 قاشق غذاخوری جوی دوسر باشد-فرنی مانند، با ماست، در پنکیک یا مافین.

20 دقیقه پیاده روی در هر روز نباید فراموش شود. در این فاز شما میتوانید 1-3 Ibs در دو روز، 3-5 Ibs در سه روز، 4-6 Ibs در پنج روز و بیش از 5 Ibs در 7 الی 10 روز وزن کم کنید.

فاز کروز:

در طول این فاز شما باید روزهایی که تنها پروتئن دریافت میکردید را با روزهای سبزیجات عوض کنید، تا زمانی که به وزن هدف برسید. در این فاز نمیتوانید میوه و سبزیجات نشاسته دار مصرف کنید. کاهش وزن سالم تقریبا دو کیلو در هفته است.

دکتر دوکان پیشنهاد میکند که روزهای پروتئن خالص را جایگزین یک دوم پروتین و یک دوم سبزیجات کنید اما 5 روز پروتئن به همراه 5 پروتین و سبزیجات یا دو پروتئن باشد-5 پروتئن و سبزیجات گزینه دیگری است.

فاز تقویت:

بعد از رسیدن به وزن هدف باید هر کار ممکن را انجام دهید تا آن را حفظ کنید. به جز پروتین ها و سبزیجات معمول میتوانید یک تکه میوه کم شکر، یک برش پنیر و دو تکه نان جو و کربوهیدرات بیشتر مثل برنج یا پاستا در هفته مصرف کنید.

تنها یک روز در هفته خوردن پروتئین لازم است. شما در این مرحله برای هر کیلویی که وزن کرده اید، به مدت ده روز قرار میگیرید.